SERIGSTAD:
ALT DU TRENGER FOR BEST MULIG
GROVFORKVALITET!
Vær klar til sesongen - bestill i dag!


Serigstad Føniks multikutter lessevogn
Nå er den her: Den etterlengtede og premierte Føniks multikutter lessevogn - en revolusjonerende oppgradering av multikutteren! Føniks kombinerer kutting, pakking og transport i én effektiv operasjon – og gir deg bedre fôrkvalitet, høyere pakkegrad og færre lass. Med énmannsbetjening får du friheten til å høste når det passer deg – uten å være avhengig av ekstra hjelp. Det girfleksibilitet og full kontroll over innhøstingen.
Du kan lese mer om Serigstad Føniks på egen side.
Modell | Pris | Merknad |
---|---|---|
Føniks 13 | kr 855 000 + mva og frakt | Intropris utsolgt |
Føniks 17 | Intropris kr 764 500 + mva og frakt | Meget begrenset antall |
Føniks 25 | Intropris kr 854 500 + mva og frakt | Meget begrenset antall |
Tillegg for 710 hjul til Føniks 25: kr 21 800 + mva .
Serigstad FlexiFeed rundballekutter
- Trofast, manuell rundballekutter fra Serigstad.
FlexiFeeder-serien er testet, utprøvd og forbedret gjennom mer enn 25 år. FlexiFeeder har fått en nyhet. Den kan nå leveres i forlenget utgave med sidekarmer som kan åpnes.
Du kan lese mer om Serigstad Flexifeed på produktsiden

Sergistad fôrhøster
Helt siden 50-tallet har Serigstad utviklet og produsert sine fôrhøstere. Den har en helt overlegen kasteevne og driftssikkerhet.
Denne publikumsfavoritten har gjentatte ganger blitt kåret til best-i-test på totrinnshøsting. Med den klassiske fôrhøsteren fra Serigstad får du en forsterket rotor for behandling av større mengder gress og en helt overlegen kasteevne.
Du kan lese mer om Serigstad fôrhøster på produktsiden.
Serigstad Feedback
Spar arbeidstid, penger og plass med Serigstad FeedBack. Patentert vippbart fôrbrett som monteres langs yttervegg på driftsbygningen. Med fôrbrettet nedslått kan du enkelt og effektivt foreta utfôring fra utsiden av bygningen. Fôrbrettet vippes opp og utgjør en del av veggen. Dyrene når alt fôret uten behov for fôrskyving.
SERIGSTAD
Serigstad Agri AS er Norges eldste redskapsprodusent.
Siden 1864 har Serigstad vært en del av norsk landbrukshistorie – kjent for kvalitetsutstyr med høy ytelse.
Eiksenteret fører fôrhøster, rundballekutter og syre-og ensileringsutstyr fra Serigstad.
Vi tar forbehold om feil på nettsiden og i EikFokus, det være seg feil med priser eller andre forhold som innebærer at vi ikke kan levere i henhold til informasjon gitt på våre nettsider.